Kochani wracamy powolutku do szkoły.

Drodzy uczniowie, rodzice uczniów z klas 4-8 pomalutku wracamy do nauki stacjonarnej. Klasy 1-3 już wróciły do nauki stacjonarnej. Wracamy do budynku szkoły, do wspólnie spędzanych przerw, relacji i aktywności fizycznej.

Mamy mnóstwo rzeczy do nadrobienia. Nie, nie naukę, nie oceny! Musimy nadrobić kontakty z człowiekiem i przyrodą, zintegrować się na nowo.

Wspólnie z gronem pedagogicznym ustaliliśmy, że tydzień 17 – 21 maja to tydzień BEZ OCEN i BEZ SPRAWDZIANÓW chyba, że ktoś się indywidualnie umówi z nauczycielem.

Rozmawialiśmy z każdym z Was, naszych uczniów na temat potrzeb, lęków i oczekiwań na ten ostatni w zasadzie miesiąc nauki i wzięliśmy je pod uwagę. Krynicka szkoła w maju i czerwcu będzie trochę inna niż przed epidemią. Pamiętajmy, że wirus jeszcze ciągle krąży i MUSIMY zachować reżim sanitarny. Maseczki będzie można zdjąć tylko na świeżym powietrzu, gdy będziemy mogli zachować dystans oraz na lekcji, gdy zajmiemy swoje miejsce. Myjemy ręce, wietrzymy sale. Dbamy o zdrowie swoje i innych.

Przypominamy o tym, by po wejściu do szkoły (klasy 4-8 głównym wejściem, przedszkole wejściem głównym bez rodzica (tak jak dotychczas), klasy 1-3 wejściem bocznym)  bezzwłocznie kierować się do szatni. Uczniowie korzystający ze świetlicy wchodzą głównym wejściem i kierują się bezzwłocznie do świetlicy.

Biało-czerwona taśma oznacza, że za taśmę nie można wchodzić, gdyż jest to niebezpieczne! Będziemy obniżać oceny z zachowania za wchodzenie za taśmę i zrywanie taśmy. TO BARDZO WAŻNE!

Nauka hybrydowa oznacza, że w szkole mogą przebywać tylko niektórzy uczniowie. Musimy być bardzo uważni gdy będziemy czytać poniższą tabelkę. Wychowawcy i wszyscy nauczyciele służą Wam pomocą.

stacjonarnie oznacza normalny dzień w szkole (tak jak przed pandemią)

zdalnie oznacza dotychczasową naukę za pomocą komputera

Pamiętajmy, że lekcje odbywają się zgodnie z planem w Librusie.

Klasa17.05 pon18.05 wt.19.05 śr.20.05 cz.21.05 pt.
Klasa 4stacjonarniezdalniezdalniestacjonarniestacjonarnie
Klasa 5stacjonarniezdalniezdalniestacjonarniezdalnie
Klasa 6stacjonarniezdalniezdalniestacjonarniezdalnie
Klasa 7zdalniestacjonarniestacjonarniezdalniezdalnie
Klasa 8zdalniestacjonarniestacjonarniezdalniestacjonarnie
Klasa24.05 pon25.05 wt.26.05 śr.27.05 cz.28.05 pt.
Klasa 4zdalnieBrak zajęć dydaktycznych, jedynie zajęcia opiekuńcze – świetlica na zapisy u wychowawców
Klasa 5zdalnie
Klasa 6zdalnie
Klasa 7stacjonarnie
Klasa 8stacjonarnieEgzamin ósmoklasisty język polskiEgzamin ósmoklasisty matematykaEgzamin ósmoklasisty język angielskiBrak zajęć dydaktycznych
Klasa31 maja1 czerwca2 czerwca3 czerwca4 czerwca
Klasa 4stacjonarnieStacjonarnie  DZIEŃ DZIECKAstacjonarnieDzień wolny Boże CiałoBrak zajęć dydaktycznych, jedynie zajęcia opiekuńcze – świetlica na zapisy u wychowawców
Klasa 5
Klasa 6
Klasa 7
Klasa 8

Świetlica jest tylko dla uczniów klas 1-3 i dojeżdżających.

Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 7:30 – 8:45 i 12:30 – 15:15. Świetlica działa zgodnie z planem

Przywóz

codziennie 7:30 Piaski,

rozwóz poniedziałek – czwartek 15:20, piątek 14:30 Przywozy robi woźna/pomoc nauczyciela Diana Gałązka

Pracujemy zgodnie z planem w librusie

Jeżeli uczeń nie ma możliwości realizowania nauki zdalnej w domu rodzic jest zobowiązany poprosić dyrekcję o zorganizowanie nauki zdalnej w szkole, postanowienie o zorganizowaniu nauki zdalnej następuje po konsultacji z zespołem ds. nauki zdalnej w ciągu 24 godzin od otrzymania wniosku. Wnioski prosimy składać librusem lub pisemnie dostarczać do szkoły. Na bieżąco informuję kto zostaje pod nasza opieką.

Uczniowie w realizujący naukę zdalną w szkole muszą koniecznie posiadaćsłuchawki i maseczki. Maseczki zdejmujemy tylko na lekcji gdy mamy dystans 1,5 metra. Na każdej przerwie myjemy ręce i wietrzymy klasę. Dotyczy WSZYSTKICH.

Zapisy na obiad w sekretariacie z tygodniowym wyprzedzeniem, można zapisać się na obiad tylko w dni nauki stacjonarnej, proszę uzgadniać z panią sekretarką Elżbieta Chylińską.

Obiad dla uczniów klas 1-3 godzina 12:10

Obiad dla uczniów klas 4-8 godzina 12:30

Zajęcia sportowe dla klas 1-3 będą odbywały się we:

wtorki w godzinach 14 – 15 prowadzi trener Henryk Kuczma

piątki w godzinach 14 – 15 prowadzi trener Katarzyna Swat